اینستاگرام هر روزه در حال تغییر و تحول هست و سعی بر این داره که روش های جدیدی رو برای تعامل هرچه بهتر افراد با مخاطبان خودشون فراهم کنه. همونطور که می دونید یکی از پر طرفدار ترین امکانات اینستاگرام، استوری گذاری و همه قابلیت های اون هست. از اونجایی که استوری نزد خیلی از افراد حتی از پست گذاری محبوب تره، اینستاگرام با سرعت زیادی در حال اضافه کردن قابلیت های جدید به استوری گذاری هست.

 

معرفی استیکر شمارنده اینستاگرام

 

یکی از جدید ترین امکاناتی که در سال ۲۰۱۹ به اینستاگرام اضافه شده، امکان اضافه کردن استیکر شمارنده در استوری هست. این استیکر همونطوری که از اسمش پیداست یک شمارنده هست که امکان نمایش روز، ساعت، دقیقه و ثانیه رو داره و شما می تونید اون رو در استوری های خودتون قرار بدید و هر طول زمانی که خواستید براش تعیین کنید. حالا ما در این مقاله قصد دارید درباره روش استفاده و همچنین کاربرد هایی که این استیکر شمارنده می تونه برای شناخت مخاطبان تون و یا حتی گسترش کسب و کارتون داشته باشه صحبت کنیم. پس لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

شرکت ها و کسب و کار های گوناگون می تونند از این استیکر شمارنده برای ساخت تیزر، تعیین کردن یک زمان مشخص برای یک رویداد، یک تخفیف خاص یا هر چیز دیگری استفاده کنند و مخاطبان اونها می تونند از شمارنده مربوطه برای خودشون به یک عنوان یادآور استفاده کنند و یا این شمارنده رو در استوری های خودشون به اشتراک بذارند تا دیگران هم از اون با خبر بشوند.

این استیکر شمارنده قابلیت انتخاب عنوان، تاریخ و رنگ خاصی برای خودش رو داره. روش دسترسی به این استیکر به این صورته که وقتی یک استوری از خودتون گرفتید، در بالای صفحه روی آیکون استیکر بزنید و در لیستی که براتون باز میشه میتونید اسم "Countdown" رو ببینید. بعدش وقتی روی استیکر بزنید میتونید اطلاعات مورد نظرتون رو بهش بدید.

 

مخاطبان شما چجوری می تونند با استیکر شمارنده تعامل داشته باشند؟

 

وقتی که شما این استیکر رو در استوری خودتون به اشتراک گذاشتید، کاربران می تونند روی فلش کناری اون بزنند و انتخاب کنند که آیا می خوان بعد از اتمام شمارنده، اینستاگرام بهشون فرا رسیدن زمان مورد نظر رو یادآوری کنه، و یا اینکه می تونند استیکر رو در استوری خودشون به اشتراک بذارند. جالب ترین قسمت اینه که وقتی شمارنده به پایان میرسه، هر کسی که از قبل درخواست یادآور شدن رو داده بوده بهش یادآوری بشه، یک پیغام در دایرکت خودش دریافت می کنه.

 

بررسی استیکر شمارنده از نظر بازاریابی و تبلیغات

 

اگر بخواهید از نظر بازاریابی و تبلیغات به این استیکر نگاه کنید، این استیکر می تونه یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات درباره مخاطبان شما باشه و اینکه چه کسی به رویدادی که شما برای اون شمارنده گذاشتید خیلی علاقه منده و بهش اهمیت میده. همچنین امکان "یادآوری کردن" این شمارنده به مخاطبان، این خوبی رو برای شما داره که یک گام اضافی در جهت جلب توجه مخاطبان تون به کاری که به زودی قصد انجام اون رو دارید برمیدارید. همچنین وقتی مخاطبان تون می تونند این شمارنده رو با دیگران به اشتراک بذارند، این موضوع به خودی خود می تونه خیلی به افزایش تعداد مشتری هاتون کمک کنه.

 


 

آیا می دونستید اخیرا اینستاگرام یک قابلیت برای کاربرانش اضافه کرده که توسط اون می تونید ویدئو های طولانی حتی ۱۰ دقیقه ای هم به اشتراک بذارید؟ برای آشنایی با این قابلیت جدیدی و عالی اینستاگرام حتما این مقاله رو بخونید.

سایت مهران وب همیشه به روز ترین اخبار و قابلیت های اینستاگرام رو به اطلاع مخاطبانش می رسونه، پس حتما چند روز یبار سایت ما رو چک کنید تا از به روز رسانی های اینستاگرام مطلع بشید!

 

نوشتن دیدگاه