سلام به دوستان مهران وبی

جدیدترین خبری که از اینستاگرام رسیده اینه که قرار هست اینستاگرام در رقابت با اسنپ چت یک برنامه پیام رسان مستقل به اسم Threads بسازه که کاربرا بیشتر و راحت تر از قبل بتونن با هم چت کنن و وضعیت خودشون رو به طور خودکار آپدیت کنن و همچنین  قابلیت به اشتراک گذاری عکس،متن،فیلم،موقعیت مکانی و... رو داشته باشن. البته موقعیت مکانی دقیق کاربر رو نمایش نمی‌ده و به جای اون عبارت «در حال حرکت» دیده میشه. اسنپ‌چت ویژگی که داره اینه که به کاربران اجازه می‌ده موقعیت دوستان خود را از طریق Snap Map روی نقشه تماشا کنن. این اپ از دوربین هم پشتیبانی می کنه.

اگر دوستانتون تو اینستاگرام استوری بذارن شما اون رو از طریق Threads هم می تونید ببینید.

البته ناگفته نماند که اینستاگرام قبلا هم تلاش هایی برای ساخت و ارائه یک پیام رسان مستقل کرده بود که در آخر به نتیجه ای نرسید. در حال حاضر هم فعلا معلوم نیست که اینستاگرام این اپلیکیشن پیام رسان رو به بازار عرضه کنه یا نه.

قبلا اینستاگرام یک اپلیکیشن مستقل به نام Direct منتشر کرده بود اما الآن با ساخت این اپلیکیشن قصد داره که یک پیام رسان پیشرفته تر نسبت به Direct رو عرضه کنه که امکان به اشتراک گذاری موقعیت جغرافیایی٬ سرعت سفر و حتی عمر باتری گوشی نیز وجود داشته باشه.

اپلیکیشن Threads خیلی از ویژگی های محبوب اپلیکیشن اسنپ چت رو داره. طبق گزارشا مشخص شده که مدت زمانی کاربران اسنپ چت از این اپلیکیشن استفاده می کنن بیشتر از مدت زمانیه که کاربران اینستاگرام از نرم افزار استفاده می کنن بنابراین میشه گفت که اینستاگرام با ساخت و ارائه اپلیکیشن پیام رسان Threads قصد داره که از رقیب خودش جلو بزنه.

کاربران اینستاگرام این برنامه رو بیشتر به عنوان یک اپلیکیشن اشتراک گذاری تصاویر می دونن و خیلی به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان شناخته شده نیست. البته میتونیم حدس بزنیم که در این مورد هم نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد و کاربران زیادی رو به خودش به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان جذب کنه. در حال حاضر این اپلیکیشن در حال گذروندن مراحل تو فیس بوک هست. اینستاگرام هم فعلا بیشتر از این در مورد این پیام رسان توضیحاتی نداده.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک اپلیکیشن پیام‌رسانی خصوصی Threadsرو آینده این شرکت دونسته.

این اپلیکیشن باید ویژگی‌های جدید و جذاب دیگر پیام رسان ها و شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اپلیکیشن اسنپ چت را داشته باشد تا کاربران بتونن با دوستان خود تعامل و تجربه کاربری جدیدی داشته باشن.

 برای دونستن بقیه اخبار مربوط به اینستاگرام وارد اینجا بشید.

 

 

نوشتن دیدگاه