اینستاگرام به تازگی امکان جدیدی رو به خودش اضافه کرده و اون هم اینه که کاربر ها دیگه می تونند هر پستی رو که از نظرشون اطلاعات نادرستی را داره ارائه میده گزارش بدن. این امکان در حال حاضر فقط برای کاربران ایالات متحده فعال هست، ولی تا آخر همین ماه به زودی برای سایر کشورها هم به مرور فعال میشه و این امر از طرف خود اینستاگرام به صورت رسمی اعلام شده.

حالا به چه طریق باید یک پست که محتوای غلطی داره رو گزارش بدیم؟ خب مطابق معمول روی گزینه سه نقطه که در بالای سمت راست هر پست وجود داره میزنیم و بعد گزینه "It's inappropriate" رو میزنیم. حالا می تونیم در انتهای لیست گزینه "False information" رو ببینیم، این در حقیقت همون گزارش دادن نادرست بودن اطلاعات پست هست.

حالا وقتی ما غلط بودن اطلاعات یک پست رو گزارش دادیم چه اتفاقی می افته؟ روبات های اینستاگرام شروع به بررسی اون صفحه، سابقش، تاریخ پست و سایر اطلاعات مربوطه می کنند و در نهایت درباره صحت گزارش کاربرها تصمیم گیری می کنند. اگر اینستاگرام تصمیم بگیره که اطلاعات ارائه شده در پست واقعا غلطه، اون پست پاک نمیشه، بلکه دیگه در صفحه اکسپلور نمایش داده نمیشه و یا اینکه دیگه در رتبه های بالا نمایش داده نمیشه.

دلیل اصلی که اینستاگرام امکان گزارش دادن محتوای جعلی یا دروغین رو ایجاد کرده اینه که افراد کمتر بتونند در اینستاگرام دروغ پراکنی کنند و کاربرای اینستاگرام اخبار غلط رو دریافت نکنند. البته هر گزارشی منجر به اثبات دروغین بودن محتوای پست نمیشه و تا وقتی که این امر برای اینستاگرام ثابت نشده، هیچ تغییری در جایگاه اون پست داده نمیشه.

نتیجه گیری

همه می دونیم که فیسبوک صاحب اینستاگرام هست، حالا دلیل اصلی اضافه شدن این قابلیت جدید به اینستاگرام همینه که فیسبوک اعتقاد داره هر روز اخبار و اطلاعات دروغین مختلفی در زمینه های سیاسی، اجتماعی، افراد مشهور و ... در اینستاگرام منتشر میشه و این امکان این قابلیت رو به کاربران میده که هرچه بیشتر جلوی فراگیر شدن اینجور اخبار رو بگیرند. ما هم وقتی به این تصمیم اینستاگرام نگاه می کنیم به نظر تصمیم خوبی میاد، ولی هر تغییری نیاز به گذشتن مدتی زمان داره تا تاثیر گذاری خودش رو نشون بده.


راستی میدونستید اینستاگرام به زودی قابلیت دیده شدن لایک های پست ها رو غیر فعال میکنه؟ شما می تونید اطلاعات دقیق تر درباره این تغییر مهم رو اینجا مطالعه کنید.

نوشتن دیدگاه