خوشبختانه تلویزیون اینستاگرام یا همان IGTV نهایتا به اینستاگرام اضافه شد. خیلی از افرادی که عضو YouTube بودند و مایل بودند که بتوانند در اینستاگرام هم ویدئو های طولانی بگذراند و یا کلان افرادی که قصد دارند از اینستاگرام به عنوان تبلیغات خودشون استفاده کنند، از اضافه شدن قابلیت IGTV به اینستاگرام خیل خوشحال شدند. چون حالا اونا هم می تونند تبلیغات خودشون رو در نه تنها در اینستاگرام انجام بدند بلکه می تونند اونا رو به صورت ویدئو های طولانی نیز آپلود کنند. شما هم حالا می تونید در اینستاگرام ویدئو های عمودی به طول ۱۵ ثانیه تا ۶۰ دقیقه قرار بدید.

IGTV به خودی خود یک اپلیکیشن جداگانه برای گوشی های اندروید و آیفون داره که می تونید توسط اون ویدئو هاتون رو ضبط کنید و با اتصالی که این برنامه به اینستاگرام دارم این ویدئو ها رو در اینستاگرام قرار بدید. دقیقا مثل اینکه شما می تونید عکس یا فیلم های مختلف رو به عنوان پست داخل پروفایل اینستاگرام تون بذارید، می تونید ویدئو های طولانی IGTV رو هم به عنوان پست قرار بدید. ولی اگر مایل نیستید از برنامه جداگانه ای برای ایجاد ویدئو های IGTV استفاده کنید، خوشبختانه خود برنامه اینستاگرام هم داخل خودش این قابلیت رو داره و شما می تونید هم از طریق برنامه موبایل اینستاگرام و هم نسخه کامپیوتری اینستاگرام از IGTV استفاده کنید.

در ادامه به ویژگی هایی که ویدئو های IGTV باید داشته باشند اشاره می کنیم و بعد هم به طور خلاصه بهتون آموزش میدیم که چجوری می تونید از طریق موبایل تون ویدئوی IGTV بذارید.

 

نیاز مندی های IGTV:

 

اینجا می تونید یک سری از ویژگی هایی که ویدئو های IGTV باید داشته باشند رو ببینید:

طول ویدئو

طول ویدئو ها باید بین ۱۵ ثانیه تا ۱۰ دقیقه باشه. ولی اکانت هایی که بزرگ یا وریفای شده هستند می تونند تا ۶۰ دقیقه هم ویدئو قرار دهند، به شرطی که این ویدئو ها از طریق کامپیوتر آپلود بشه.

فرمت یا پسوند ویدئو

همه ویدئو های مورد استفاده باید MP4 باشند.

ابعاد ویدئو

همه ویدئو ها باید به صورت عمودی باشد و از نسبت ۵*۴ یا ۱۶*۹ پیروی کند.

محتوای ویدئو

از اونجایی که اینستاگرام قصد داره بهترین تجربه استفاده رو برای کاربر های خودش ایجاد کنه، ویدئو های شما باید مطابق با خط مشی و قوانین اینستاگرام باشه. شما می تونید این موارد رو در قسمت قوانین و مقررار اینستاگرام مطالعه کنید.

 

روش آپلود ویدئوی IGTV از طریق موبایل

 

همونطور که در قبل گفتیم، IGTV یک برنامه جداگانه برای ایجاد ویدئو های خودش به وجود آورده، ولی مطمئنا برای شما آسون تره که از داخل خود برنامه اینستاگرام ویدئو های IGTV رو ایجاد و مستقیم آپلود کنید. در ادامه می خوایم بهتون آموزش بدیم که چطور این کار رو انجام بدید:

 

  1. وارد برنامه اینستاگرام بشید و در بالای صفحه روی آیکون تلویزیون بزنید.
  2. حالا نیاز دارید که اول کانال تون رو ایجاد کنید. برای این کار رو آیکون چرخ دنده که در سمت راست صفحه قرار داره بزنید.
  3. گزینه "Create Channel" رو انتخاب کنید.
  4. در پاپ آپی که باز میشه دوباره روی "Create Channel" بزنید.

حالا می تونید اولین ویدئوی IGTV خودتون رو آپلود کنید. اینو بدونید که لازمه از قبل ویدئو خودتون رو آماد کرده باشید و در گوشیتون ذخیره داشته باشید.

  1. در قسمت IGTV روی گزینه پروفایل که در سمت راست صفحه قرار داره بزنید.
  2. علامت بعلاوه رو بزنید و یک ویدئو انتخاب کنید. بعد گزینه "Next" رو بزنید.
  3. عنوان و توضیحات رو اضافه کنید.
  4. در آخر هم روی "Post" بزنید.

به همین آسونی. حالا شما می تونید ویدئو های طولانی خودتون رو در اینستاگرام به اشتراک بذارید.

نوشتن دیدگاه