شاید شما هم شنیده باشید که اینستاگرام امسال اعلام کرده که قصد داره امکان دیده شدم لایک پست ها توسط کاربران رو برداره. در اول خیلی ها می گفتند که این موضوع فقط در حد یه شایعس و عملی نمیشه، ولی از وقتی که این خبر از طرف خود اینستاگرام به صورت رسمی اعلام شد، دیگه تقریبا همه مطمئن شدند که این تغییر دیر یا زود می افته. حالا سوالی که تو ذهن خیلی ها پیش اومده اینه که برداشته شدن امکان دیده شدن لایک ها، چه سودی داره؟ اصلا چرا اینستاگرام قصد داره این کار رو بکنه؟

خب ما در این مقاله می خوایم دقیقا درباره همین موضوع صحبت کنیم. این تغییر اول به صورت آزمایشی در کانادا اعمال شد. در ابتدا خیلی از کاربران نسبت به این قضیه جبهه گرفتند، ولی بعد از مدتی استفاده از اون، کم کم به اون علاقه نشون دادند. حالا چرا؟

 

 

 

مزیت اصلی حذف قابلیت دیده شدن لایک ها در اینستاگرام

 

مزیت اصلی حذف این قابلیت اینه که حالا دیگه کاربران اینستاگرام به جای اینکه با دیدن تعداد لایک های هر پست بخوان روی میزان کیفیت اون پست قضاوت کنند، میان در حقیقت روی کیفیت حقیقی هر پست تمرکز می کنند و دیگه این ارزش واقعی هر پسته که باعث میشه اون پست طرفدار پیدا کنه. وقتی شما این مزیت رو در نظر داشته باشید، دیگه کمتر به این تغییر اعراض می کنید و می تونید بهش به دید مثبت نگاه کنید.

البته لازم به ذکره کاربرای کشور هایی که می تونند فعلا این قابلیت رو به صورت آزمایشی تست کنند، هروقت که مایل باشند می تونند دوباره امکان دیده شدن لایک ها رو فعال کنند.

خیلی از کاربرا نسبت به این تغییر جدید، این دیدگاه مثبت رو دارن که دیگه هنگامی که یک پست را می بینند، چون دیگه تعداد پست ها قابل مشاهده نیست، خود به خود روی خود پست تمرکز می کنن، نه روی تعداد لایک های اون و این قضیه باعث میشه همه پست ها فقط بر اساس ارزش شون قضاوت بشن. این کاربرا به این دلیل که وقتی که خودشون هم می خوان یه پست جدید بذارند دیگه نیاز نیست نگران تعداد لایک های اون باشد، ابراز خوشحالی می کنند.

البته لازمه اینو بدونید که حذف شدن امکان دیده شدن لایک ها در اینستاگرام فقط شامل بازدید کنندگان یه پست میشه و صاحبان پست هنوز می تونند تعداد لایک های پست خودشون و سایر اطلاعاتی که قبلا می تونستند درباره پستشون ببینند رو مشاهده کنند.

خیلی از اینفلوئنسرها نسبت به حذف شدن امکان رویت لایک ها جبهه شدیدی گرفتند و اعتقاد دارن که این امر منجر به کاهش تعداد حامیان مالی اونا میشه. ولی اگر شما هم از دسته چنین افرادی هستید، بهتره که این موضوع رو در نظر داشته باشید که هنوز هم امکان دیده شدن همه اطلاعات درباره تعامل بازدید کنندگان هر پست برای فرد صاحب پست وجود داره و این تنها امکان دیده شدن لایک های پست ها برای بازدید کنندگان هست که غیر فعال شده و یا به زودی میشه. پس شما همچنان می تونید هر اطلاعاتی که مایل بودید رو درباره اینکه چه تعداد از مردم پست تون رو دوست داشتند، اینکه این افراد از کجا اومدن، آیا پست تون نسبت به قبلی ها موفقیت بیشتری داشته یا نه، و سایر این اطلاعات رو در پروفایل خودتون ببینید.

 

نتیجه گیری

 

در هر صورت خیلی ها اعتقاد دارند که حذف شدن قابلیت دیده شدن لایک ها بزرگترین تغییری هست که اینستاگرام تاکنون به خودش دیده و این تغییر می تونه منجر به ایجاد تفاوت زیادی در نحوه ارسال شدن پست ها و همچنین نحوه تعامل کاربران با اون بشه. ولی در حقیقت تا وقتی که این آپدیت جهانی نشده و به صورت رسمی از طرف اینستاگرام اعمال نشده، نمیشه به طور قطعی درباره این موارد اظهار نظر کرد. ولی از یه چیز میشه مطمئن بود و اونم اینه که کاربران به این تغییر هم پس از مدتی عادت می کنند، دقیقا مثل هر تغییر دیگه ای که برای اینستاگرام و برنامه های دیگه ایجاد میشه و بعد از مدتی برای همه کاربری اونا عادی میشه. حتی ممکنه در آینده بیشتر کاربرای اینستاگرام از حذف قابلیت دیده شدن لایک ها ابراز خوشحالی کنند و از اینکه کاربران دیگه فقط روی کیفیت و ارزش هر پست تمرکز می کنند خوشحال باشند.

نوشتن دیدگاه