تاحالا شده در اینستاگرام در حال بازدید از پست های مختلف باشید و یک مرتبه یک پستی رو ببینید که خیلی دوسش دارید و با خودتون بگید "حتما دوست دارم این رو ذخیره داشته باشم تا بعدا هم یک سری بهش بزنم"؟ البته که شده. اینستاگرام پر از انواع پست های جذاب برای هر نوع سلیقه و گرایشی هست و خیلی مواقع یک پست ما رو انقدر جذب خودش می کنه که یکبار دیدن اون برای ما کافی نیست. حالا باید چیکار کنیم که بدون فالو کردن پیج گذارنده پست و یا ذخیره اون از روش های پیچیده، بتونیم اون پست رو (چه عکس چه ویدئو) خیلی راحت در خود اینستاگرام ذخیره داشته باشیم؟ حتی بهتر از اون، چطور می تونیم این پست های ذخیره شده رو دسته بندی کنیم که هروقت خواستیم بتونیم بریم و پست مورد نظرمون رو پیدا کنیم؟

خب ما در این مقاله می خوایم دقیقا درباره همین موضوع صحبت کنیم، اینکه چطور می تونید پست های مورد نظر تون رو ذخیره و دسته بندی کنید. پس لطفا با ما همراه باشید.

روش ذخیره پست ها در اینستاگرام

 

 

۱. اگر دقت کرده باشید، در سمت راست پایین همه پست ها در اینستاگرام، یک علامت "بوکمارک" وجود داره، وقتی شما می خواید پستی رو ذخیره کنید که بعدا بتونید راحت بهش دسترسی داشته باشد، باید روی این گزینه در پایین اون پست بزنید.

۲. وقتی که این کار رو کردید، یک پیام در پایین پست نمایان میشه که دو گزینه "View Saved" و "Save to Collection" رو داره. اگر روی "View Saved" بزنید، همون موقع میرید به قسمتی که این پست و سایر پست های شما قبلا ذخیره شدند. اگر هم روی گزینه "Save to Collection" بزنید، می تونید یک کلکسیون (دسته) برای اون انتخاب کنید که این پست در اون دسته ذخیره بشه. به طور مثال می تونید برای یک پست ذخیره شده که تصویر زیبای یک جنگل هست، دسته "طبیعت" رو تعریف کنید.

 

روش دسترسی به پست های ذخیره شده

 

 

اگر بخواید به طور کلی به پست های ذخیره شده خودتون و دسته بندی های اونا دسترسی داشته باشید، باید اول وارد پروفایل خودتون بشید، بعد روی گزینه "سه خط" که در بالای صفحه سمت راست وجود داره بزنید و بعد روی گزینه "Saved" بزنید.

در اینجا می تونید همه پست هایی که تاحالا در اینستاگرام ذخیره کردید رو ببینید. همچنین اگر از قبل برای اونا دسته بندی هم تعریف کرده باشد، در این قسمت قابل مشاهده هست.

روش دسته بندی پست های ذخیره شده

 

 

 

همونطور که گفتیم، شما می تونید پست هایی که در اینستاگرام ذخیره کردید رو برای دسترسی آسون تر، دسته بندی کنید. برای انجام این کار اول به همون قسمت "Saved" که در پروفایل تون گفتیم برید و بعد در بالای صفحه سمت راست می تونید گزینه بعلاوه یا همون + رو ببینید. روی اون بزنید تا بتونید یک دسته جدید تعریف کنید. در قمست "Name" اسم دسته تون رو تایپ کنید و در بالای صفحه روی "Next" بزنید. بعد اینستاگرام ازتون می خواد پست یا پست هایی که مایلید به اون دسته اضافه کنید رو انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، روی تیک بالای صفحه بزنید تا کار تموم بشه. حالا می تونید پست یا پست های مورد نظرتون رو در دسته جدیدی که در قسمت Saved ایجاد شده پیدا کنید.

شما می تونید برای هر پست دیگه ای هم این کار رو انجام بدید و هر تعداد که خواستید دسته بندی ایجاد کنید. به همین راحتی شما می تونید هر پست اینستاگرامی که مورد علاقه تون بود رو ذخیره کنید و بعدا به اون سر بزنید.


راستی دوست دارید چند تا از مهمترین ترفند های استفاده از هشتگ در اینستاگرام رو یاد بگیرید؟ پس حتما به اینجا مراجعه کنید تا با اونا آشنا بشید.

نوشتن دیدگاه