این بار می خواییم درمورد نحوه دیلیت کردن اکانت اینستاگرام صحبت کنیم.

خیلی مواقع پیش میاد که کاربرا بنا به هر دلیلی میخوان که اکانتشون رو دیلیت کنن. بعضیا میخوان که از فضای اینستاگرام دور باشن و دیگه دلشون نمی خواد که تو اینستاگرام اکانتی داشته باشن بعضیا بخاطر اینکه حجم مصرفی اینترنتشون کمتر بشه، و خیلی دلایل دیگه. خوبیه اینستاگرام اینه که علاوه بر اینکه می تونی اکانتت رو برای همیشه حذف کنی می تونی اکانتت رو برای یه مدت کوتاه و موقت دیلیت کنی که بعدش از دوباره پیجت برگرده به اینستاگرام.

برای دیلیت کردن یا غیر فعال کردن موقت اکانت در اینستاگرام نمیشه مستقیم از خود اپلیکیشن اینستاگرام و از پیج خودتون این کار رو انجام بدین و باید از طریق وب سایت اینستاگرام اقدام به حذف اکانت یا غیر فعال کردن موقت اون بکنید.

 

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

برای حذف اکانتتون در مرحله ی اول از طریق لینک زیر باید وارد سایت اینستاگرام بشید.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/

تو این قسمت صفحه ای که براتون باز میشه ازتون username و password اکانت اینستاگرامتون رو می خواد. بعد از وارد کردن یوزر و پسوردتون وارد پیج اکانت خودتون میشید.

صفحه ای که براتون میاره یک گزینه ای بهتون نشون داده میشه که ازتون دلیل حذف اکانتتون رو میخواد که می تونید از موارد موجود که خود اینستاگرام بهتون نشون میده یکی رو انتخاب کنید ودر صورتی که هیچکدوم دلیل شما نبود گزینه آخر یعنی something else رو انتخاب کنید. بلافاصله بعد از تکمیل این قسمت یک گزینه دیگه براتون نمایان میشه که ازتون میخواد پسورد اکانتتون رو وارد کنید که در صورت فراموش کردن پسوردتون میتونید از گزینه ?Forgot password کمک بگیرید. بعد از اینکه پسوردتون هم وارد کردین روی گزینه قرمز رنگ یعنی permanently delete my account کلیک کنید و پیغام اطمینان بعدی که از شما می پرسه آیا مطمئن به حذف اکانت اینستاگرام خود هستید رو تایید کنید و روی OK کلیک کنید تا اکانت شما حذف شود.

 

حذف موقت یا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام

برای حذف موقت در ابتدا وارد لینک زیر بشید:

https://www.instagram.com/

مثل مراحل بالا در قسمت log in یزر و پسوردتون رو بزنید و وارد اکانت خودتون شید. بعد از اتصال به اکانتتون از قسمت پروفایلتون روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.

در صفحه بعدی روی گزینه آبی رنگ temporarily disable account که در پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید.

در صفحه بعدی که براتون نمایان میشه طبق مراحل در حذف دائمی اکانت اینستاگرام علت غیرفعال کردن اکانت و پسورد پیجتون رو وارد کنید و در نهایت روی گزینه آبی رنگ temporarily disable account کلیک کنید تا اکانتون غیر فعال بشه.

با غیر فعال کردن اکانت در اینستاگرام پیج شما دیگر به دیگران نشون داده نمیشه.

این روش در کنار کارآمد بودنش ممکنه یک سری مشکلاتی رو هم برای کاربران به وجود بیاره. گزارش شده که برخی از کاربران بعد از حذف موقت اکانتشون و بازگشت مجدد مشاهده کردن که پست آخر یا تعدادی از پست هاشون خود به خود پاک شده.

با وجود این مسئله که ممکن است برای تعداد کمی از کاربران و نه برای همه به وجو بیاد پس سعی کنید که در مواقع ضروری اقدام به حذف موقت یا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرامتون بکنید.

 

برای دیدن آموزش ساخت اکانت اینستاگرام اینجا رو کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه