سلام دوستان عزيز در اين مقاله قصد داريم شما رو با بخش هاي مختلف تنظيمات اينستاگرام و کاربردهاي آن آشنا کنيم.

براي دسترسي به تنظيمات اينستاگرام پس از ورود به برنامه از نوار پايين وارد پروفايل شخصي خود شويد.

در بالا سمت راست از آيکون سه خط وارد settings شويد. حال شما به بخش هاي مختلف تنظيمات اينستاگرام دسترسي داريد که به ترتيب به توضيح آن ها مي پردازيم.

"Follow and invite Friends”

اين قسمت براي دنبال کردن و دعوت دوستانتان به اينستاگرام است.

از قسمت Follow Contacts که جزو زير مجموعه Follow and invite Friends است مي توانيد به ليست دوستانتان که در اينستاگرام Sign Up کرده اند دسترسي پيدا کرده و آن ها را فالو کنيد.

از قسمت Invite Friends شما مي توانيد دوستانتان که هنوز در اينستاگرام وارد نشده و ثبت نام نکرده اند را از طريق Email-SMS-WhatsApp و ديگر اپليکيشن هاي ارتباطي دعوت کنيد.

"Your Activity"

با ورود به اين بخش نموداري براي شما ظاهر مي گردد که اين نمودار نشانگر ميزان استفاده شما از اينستاگرام در روزهاي يک هفته قبل است که بر حسب مدت زمان به شما نشان مي دهد که به عنوان مثال شما در روز يکشنبه اي که گذشت 1 ساعت و چهل دقيقه از اينستاگرام استفاده کرده ايد.

اينستاگرام اين امکان را براي کاربرانش فراهم کرده که از قسمت Set Daily Reminder که در پايين نمودار قرار دارد بتوانند يک مدت زمان خاص را براي استفاده از برنامه در طي يک روز نظر بگيريد. به اين ترتيب پس از پايان مدت زمان تعيين شده توسط کاربر، اينستاگرام به طور خودکار يک نوتيفيکيشن براي کاربر ارسال مي کند تا متوجه باشيد که به حد آستانه استفاده از اپليکيشن در مدت زماني که تنظيم کرده ايد رسيده ايد.

در بخش Notification Settings مي توانيد تمامي نوتيفيکيشن هايي که از طرف اينستاگرام هست مثل اعلان هاي مربوط به پست گذاشتن دوستانتان،استوري ها،کامنت گذاري ها،درخواست هاي فالو،پيام هايي که از طريق دايرکت اينستاگرام براي شما ارسال مي شوند،لايو دوستانتان و به طور کلي تمام اعلان هايي که از طرف اينستاگرام هست و دوست نداريد رو بنا به علاقه خودتون فعال يا غير فعال کنيد.

همچنين از طريق فعال کردن گزينه Pause All اين امکان رو داريد که تمامي نوتيفيکيشن هاي اينستاگرام رو به يکباره غيرفعال کنيد.


"Privacy"

 

اين بخش مربوط به تنظيمات حريم خصوصي و امنيت است که شامل چند بخش مي شود.

Comments

با قابليتي که اين بخش از اينستاگرام در اختيار شما قرار داده در بخش اول مي توانيد کامنت گذاري براي پست هايتان را مديريت کنيد. به اين روش که مشخص کنيد چه کساني از فالوورهاي شما امکان کامنت گذاشتن براي پست هاي شما را نداشته باشند.

در بخش دوم نيز مي توانيد با وارد کردن کلمات و عبارات مورد نظرتون و ذخيره کردن آن جلوي کامنت هايي که حتي يکي از کلمات موردنظر شما در آن ها وجود دارد را بگيريد و چنين کامنت هايي زير پست شما درج نگردند.

Tags

در اين قسمت مي توانيد پست هايي که دوستانتان شما را در آن تگ کرده اند و دوست نداريد که در پروفايلتان نشان داده شوند را Hide کنيد.

Story

اين قسمت شامل چند تا بخش هست که شما تو بخش Hide Story From مي تونيد تعيين کنيد که کدوم يکي از فالووراتون نتونن استوري هاي شما رو ببينن و استوري هاتون براي اونا Hide بشه.

بخش Close Friends کاربردش کاملا برعکس Hide Story From هست. اينجوريه که شما دوستاني که مي خواييد استوري هاتون رو ببينن رو تعيين مي کنيد و بعد از اون استوري هاتون فقط براي اونا نشون داده ميشه.

تو قسمت Allow Message Replies مي تونيد مشخص کنيد که چه کسايي بتونن به استوري هاي شما پاسخ بدن.

 Account Privacy: تو اين قسمت با فعال کردن Private Account پيج شما به صورت بسته و خصوصي تبديل ميشه و فقط کساني که درخواست فالوشون رو قبول کنيد ميتونن پست هاي شما رو ببينن.

قسمت بعدي Blocked Accounts هست با ورود به اين بخش ليست کساني که توسط شما بلاک شدند نشون داده ميشه.

 

"Security"

 

Password: از اينجا ميتونيد پسورد ورود به پيجتون رو تغيير بدين.

Two-Factor Authentication: از اينجا مي تونيد تاييد دو مرحله رو براي ورود به پيجتون فعال کنيد و از اين پس اينستاگرام براي هر بار هنگام ورود به پيجتون کد تاييدي که به شماره همراهتون ارسال ميشه رو از شما مي خواد.

Clear Search History: از اين بخش هم مي تونيد تمامي تاريخچه جستوجوتون تو اينستاگرام رو پاک کنيد.

 

"Account"

 

Saved: مشاهده پست هاي ذخيره شده توسط شما

Language: تغيير زبان اينستاگرام

Post You've Liked: پست هايي که شما لايک کردين

 در این قسمت از آموزش های مربوط به اینستاگرام سعی کردیم تمامی تنظیمات اینستاگرام و کاربردهاش رو به شما معرفی کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما کاربردی بوده باشه. منتظر نظراتتون هستم. 

برای دیدن بقیه آموزش های مربوط به اینستاگرام می تونید وارد اینجا شوید.

نوشتن دیدگاه