همچنین حتما این رو هم دیدید که یه استوری می تونه چقدر انواع مختلفی داشته باشه و چقدر انعطاف پذیر باشه. ما در این مقاله قصد داریم بهتون آموزش بدیم که چطور می تونید در اینستاگرام استوری بذارید و همچنین شما رو با انواع مختلف استوری ها و امکانات اونا آشنا کنیم. پس لطفآ با ما همراه باشید.

 

روش رفتن به قسمت استوری

اول برنامه اینستاگرام رو توی گوشیتون باز کنید. بعد کافیه فقط انگشتتون رو روی صفحه از سمت چب به راست بکشید تا وارد قسمت گذاشتن استوری بشید. یا اینکه می تونید روی گزینه "دوربین" که در بالای صفحه سمت چپ قرار داره بزنید.

 انواع استوری

حالا بیاید درباره انواع استوری و کاری که هر کدوم انجام میدن صحبت کنیم.

۱. Normal

این قسمت وقتی که میرید داخل قسمت استوری، به صورت پیشفرض انتخاب شده. شما اینجا می تونید یه عکس معمولی از خودتون بگیرید. در کنار کلید گرفتن عکس می تونید گزینه هایی دیگه ای مثل انتخاب از گالری، روشن و خاموش کردن فلش، تغییر دوربین و انتخاب افکت های مختلف روی عکستون رو ببینید.

* یادتون باشه که این آپشن ها برای بیشتر انواع دیگه استوری که در ادامه توضیح می دیم وجود داره و می تونید ازشون استفاده کنید.

وقتی که عکس مورد نظرتون رو گرفتید، در بالای صفحه گزینه های مختلفی ظاهر میشه که می تونید با اونا روی عکستون تغییرات مختلفی بدید. می تونید دوباره به عکستون افکت اضافه کنید، استیکر های مختلفی روش بذارید، روی عکس چیزی بکشید و یا بنویسید. همه این امکانات برای بیشتر مدل های دیگه استوری هم وجود داره.

بعد از انجام تغییرات لازم روی عکستون گزینه "Send to" رو در پایین صفحه بزنید. بعد میرید به صفحه ای که می تونید انتخاب کنید استوری تون به چه مخاطبانی ارسال بشه. اگر گزینه "Share" روبروی "Your Story" رو بزنید، استوری برای همه فالوور هاتون به اشتراک گذاشته میشه. اگر پروفایلتون هم عمومی باشه، هر کسی تو اینستاگرام می تونه استوری تون روببینه. اگر هم می خواید برای افراد خاصی ارسال بشه می تونید از لیست موجود توی صفحه هر کسی رو انتخاب کنید.

حالا ما به ترتیب گزینه های دیگه استوری که سمت چپ گزینه "Normal" قرار دارند رو توضیح می دیم.

۲. Live

این گزینه برای گرفتن یه فیلم به صورت زنده هست. کافیه تا روی گزینه "Go Live" بزنید تا با استفاده از اینترنت تون به صورت زنده فیلمی گرفته بشه. این فیلم رو همه فالوور هاتون می تونند ببینند. همچنین اونا می تونند موقع پخش فیلم بیان و برای شما پیام بذارند. شما اینجا هم می تونید دوباره از افکت های مختلفی استفاده کنید و یا از دوربین جلو یا پشت گوشیتون استفاده کنید.

۳. Music

در این قسمت می تونید یک آهنگ انتخاب کنید و اون آهنگ روی فیلم کوتاهی که از خودتون می گیرید پخش میشه. می تونید با زدن روی آیکون موسیقی در سمت چپ صفحه، یک موسیقی از لیست طولانی اینستاگرام انتخاب کنید و اون آهنگ برای شما شروع به پخش شدن می کنه. حالا لازمه که انگشتتون رو روی کلید با تصویر نت موسیقی که وسط صفحه در پایین قرار داره نگه دارید، فیلمی شروع بگرفته شدن میشه و هروقت انگشتتون رو بردارید فیلم تموم میشه. اگر هم بخواید فقط یه عکس بگیرید، کافیه یک بار روی همون کلید بزنید. حالا شما می تونید این فیلم رو با همون روش قبلی که گفتیم به اشتراک بذارید. همچنین می تونید قبل از گرفتن عکس، افکت هایی رو روی فیلمتون بذارید.

۴. Type

 در اینجا می تونید هر چیزی که خواستید رو تایپ کنید، پس زمینه صفحه رو تغییر بدید، نوشته رو به چپ، راست یا وسط ببرید و مدل فونت رو تغییر بدید. اگر روی آیکون دوربین در گوشه سمت راست اون پایین هم بزنید و بعد روز گزینه فلش وسط صفحه بزنید، یک عکس کمرنگ ازتون گرفته میشه که می تونید به همراه اون نوشته به اشتراک بذارینش.

حالا ما به ترتیب گزینه های دیگه استوری که سمت راست گزینه "Normal" قرار دارند رو توضیح می دیم.

 

۵. Boomerang

وقتی روی این گزینه بزنید، اینستاگرام اول از شما می خواد که برنامه "Boomerang" رو نصب کنید و هدایت تون می کنه به صفحه دانلود و نصب. بعد از نصب برنامه، می تونید کلید وسط پایین صفحه که علامت بی نهایت روشه رو بزنید یا انگشتتون رو روش نگاه دارید تا یک ویدئوی کوتاه حدود ۲ یا ۳ ثانیه ای ضبط بشه. بعد این ویدئو دائم پشت سر هم تکرار میشه که خود اینستاگرام اون رو بهتون نشون میده. این قسمت بیشتر برای ثبت لحضات کوتاه به صورت متحرک کاربرد داره.

۶. Superzoom

در اینجا شما می تونید یه ویدئوی کوتاه از خودتون بگیرید که یک افکت به همراه صدا به صورت خودکار روش قرار میگیره. اگر روی کلید ضبط ویدئو بزنید، ویدئوی کوتاه تری ضبط میشه و اگر انگشتتون رو روش نگه دارید، ویدئوی طولانی تر ضبط میشه. شما می تونید نوع افکت و صدا رو از منوی بالای کلید ضبط انتخاب کنید.

۷. Focus

این قسمت برای گرفتن عکس یا ویدئویی با پس زمینه تار هست. اگر روی کلید آدمک بزنید، عکس گرفته میشه و اگه انگشتتون رو روی اون نگه دارید، فیلم گرفته میشه. در این قسمت هم مثل قسمت های دیگه می تونید از دوربین جلو یا اصلی گوشیتون استفاده کنید و یا فلش گوشیتون رو روشن یا خاموش کنید.

۸. Rewind

در اینجا اگه روی گزینه کپچر بزنید یا انگشتتون رو روی اون نگاه دارید، یک فیلم از شما گرفته میشه، ولی در انتها موقع پست شدن این فیلم به صورت برعکس (از آخر به اول) پخش میشه. با این قسمت میشه فیلم های خلاقانه و جالبی گرفت.

۹. Hands-Free

این قسمت جدید ترین قسمتی هست که به امکانات استوری اینستاگرام اضافه شده و کارش اینه که شما می تونید بدون نگه داشتن انگشتتون روی کلید ضبط، ویدئو بگیرید. به این صورت که اگه یکبار روی کلید ضبط بزنید، یک ثانیه شمار ۳ ثانیه ای شروع میشه و ضبط ویدئو بعد از اون انجام میشه، این برای مواقعی خوبه که می خواید دوربین رو از خودتون دور کنید و یا فرصت داشته باشید کادرش رو تنظیم کنید. اگر هم انگشتتون رو روی کلید ضبط بزنید، ویدئو درجا شروع به گرفته شدن میکنه.


استوری گذاری اینستاگرام انعطاف پذیری خیلی بالایی داره و همونطور که دیدید، قابلیت های خیلی مختلفی داره که شما می تونید با استفاده از اونها عکس یا کلیپ های متنوع و جالبی برای مخاطباتون ایجاد کنید. بهترین روشی که با همه قابلیت های استوری گذاری اینستاگرام کاملا آشنا بشید اینه که خودتون برید و باهاش کار کنید، آپشن ها یا افکت های مختلفش رو امتحان کنید و آزمایش و خطا کنید. این قضیه مخصوصا وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کنه که شماقصد استفاده از استوری برای کسب و کار و بیزینس تون رو داشته باشید و بتونید یاد بگیرید که چه قابلیت هایی برای چه مواقعی مناسب تره.

اگر دوست دارید با قسمت های دیگه اینستاگرام هم آشنا بشید، حتما بقیه آموزش ها رو از اینجا چک کنید.

نوشتن دیدگاه