روش ارسال تیکت در مهران وب

اگر شما عضو سایت مهران وب باشید، ممکنه در شرایط خاصی نیاز باشه تا با کارشناسان ما در تماس باشید. به طور مثال ممکنه برای پیگیری سفارش تبلیغ در اینستاگرام و یا هرگونه سوال درباره اینکه چجوری پیج اینستاگرامی تون رو در سایت ما ثبت کنید، و یا سایر موارد مشابه بخواید با ما در تماس باشید. روش انجام این کار ارسال تیکت هست که این کار باید از داخل حساب کاربری تون انجام بشه.

ما در این مقاله قصد داریم خدمت تون توضیح بدیم که چجوری می تونید یک تیکت جدید ارسال کنید و با ما در تماس باشید. پس لطفآ با ما در این آموزش همراه باشید.

 

روش ارسال تیکت در مهران وب

 

۱. اولین مرحله اینه که وارد ناحیه کاربری تون بشید. پس با رفتن به آدرس mehran-web.com/login و یا از اینجا می تونید با وارد کردن اطلاعات کاربری تون وارد اکانت تون بشید.

 

۲. وقتی وارد ناحیه کاربری تون شدید، از منوی سمت راست صفحه گزینه "تیکت" و بعد "ارسال تیکت جدید" رو انتخاب کنید.

 

 

۳. در صفحه ای که باز میشه می تونید چهار قسمت به نام های "دپارتمان"، "موضوع"، "پیام" و "اولویت" رو ببینید که باید اونها رو پر کنید.

 

دپارتمان: این قسمت مربوط به اینه که شما می خواید با کدام بخش از کارکنان شرکت ما تماس بگیرید و می تونید از بین سه گزینه "حسابداری"، "پشتیبانی" و "فروش" یکی رو انتخاب کنید. انتخاب شما بستگی به موضوع پیام تون داره. به طور مثال اگر برای برداشت شارژ کیف پول تون دچار مشکل شدین میتونید گزینه "حسابداری" رو انتخاب کنید و یا اگر به طور کلی سوالاتی درباره نحوه کار با پنل کاربری تون و یا سوالات جامع دیگه دارید می تونید گزینه "پشتیبانی" رو انتخاب کنید.

موضوع: در این قسمت موضوع پیام تون رو بنویسید.

پیام: اینجا هم متن کامل پیامتون رو بنویسید. هرچقدر توضیحات شما در اینجا کامل تر باشه، ما بهتر می تونیم کمکتون کنیم و بهتون پاسخ بدیم.

الویت: در اینجا هم بر اساس میزان اهمیت و فوریتی که پیام تون داره، اولویت کم، متوسط یا زیاد رو انتخاب کنید.

 

بعد از تکمیل همه این قسمت ها در پایین روی کلید "ارسال" بزنید تا پیامتون به دست ما برسه. کارشناسان ما در اسرع وقت پیام شما رو بررسی می کنند و بهتون پاسخ می دن.

نوشتن دیدگاه