روش دیدن تیکت های خود در مهران وب

اگر شما به وسیله ارسال تیکت درباره موضوعی با ما تماس گرفته باشید، حتما به تیکت شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده میشه. حالا قصد داریم در این مقاله توضیح بدیم که چجوری می تونید تیکت های دریافت شده خودتون رو ببینید، اونها رو پیگیری کنید و همچنین اونها رو ببندید یا باز نگه دارید. پس لطفآ با ما در این آموزش گام به گام همراه باشید.

 

روش دیدن تیکت های خود در مهران وب

 

۱. اولین مرحله اینه که وارد ناحیه کاربری تون بشید. پس با رفتن به آدرس mehran-web.com/login و یا از اینجا می تونید با وارد کردن اطلاعات کاربری تون وارد اکانت تون بشید.

 

۲. وقتی وارد ناحیه کاربری تون شدید، از منوی سمت راست صفحه گزینه "تیکت" و بعد "تیکت های من" رو انتخاب کنید.

 

 

۳. اگر قبلا تیکتی ارسال یا دریافت کرده باشید، در صفحه ای که باز میشه می تونید لیست همه تیکت ها رو به همراه موضوع، اولویت، تاریخ ارسال، تاریخ آخرین پاسخ و وضعیت هر کدوم از اونها ببینید. در صورتی که تیکت جدیدی دریافت کردید، روی "موضوع" اون کلیک کنید تا باز بشه.

اگر بخواید شرایط هر تیکت رو تغییر بدید می تونید در لیست تیکت ها روی مربعی که در ستون چهارم از سمت راست برای هر تیکت قرار داره کلیک کنید تا در بالا، لیستی از آپشن هایی که می تونید تغییر بدید ظاهر بشه. به طور مثال اگر می خواید یک تیکت بسته بشه و دیگه با اون کاری ندارید، می تونید از منوی "وضعیت"، گزینه "بسته شده" رو انتخاب کنید. برای سایر منو ها هم می تونید گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید و روی کلید "بروز رسانی" کلیک کنید و وضعیت هر تیکت رو تغییر بدید.

اگر بخواید یک تیکت رو هم کلا حذف کنید، روی گزینه ضربدر قرمز رنگ برای اون تیکت کلیک کنید تا حذف بشه.

 

 

همچنین اگر روی "موضوع" هر تیکت کلیک کنید، اون تیکت باز میشه و می تونید اطلاعتی مانند تاریخچه و یادداشت های اون تیکت رو ببینید. گزینه هایی مثل "چاپ"، "ویرایش" یا "حذف" هم در این قسمت وجود داره.

 

 

نوشتن دیدگاه