محتوا از زبان استیوجابز

 ما در ویدئو های قبلی مون بارها به اهمیت محتوای ارزشمند اشاره کردیم و اینکه محتوا باید مناسب مخاطب خودش باشه. حالا قصد دارم اینجا از دید استیو جابز به تولید محتوا و همچنین تولید یک محصول نگاه کنیم. استیو جابز میگه اولا باید محصول یا محتوایی که تولید می کنیم قابل استفاده و درک برای افراد معمولی جامعه باشه، یا به زبون دیگه، کاملا ساده باشه تا هر کسی از اقشار جامعه بتونه اون رو بفهمه و ازش بهره مند بشه.

دوما این مورد رو ذکر میکنه که تنها راهی که ما میتونیم محتوا یا محصولی با کیفیت ارائه کنیم اینه که عاشق کارمون باشیم. تنها با عشق به کاری که داریم میکنیم هست که می تونیم تماما وقت و انرژی مون رو روش بزاریم تا به بهترین نتیجه برسیم.

همچنین استیو جابز میگه که ما نبايد بگيم ميخوايم بهتر از رقبا باشيم، بايد بگيم مي خوايم متفاوت از اونا باشيم. این یعنی بهتر بودن و برتری جستن از رقبا میتونه با متفاوت عمل کردن از اونا به دست بیاد. ما نباید کلیشه ای کار کنیم و محصولات، محتوا و خدماتی که همه رقبا صد ها بار اونا رو ارائه دادن رو ارائه بدیم، بلکه باید از یک زاویه جدید به مساله نگاه کنیم تا بتونیم خلاقیت داشته باشیم و به صورتی جدید و متفاوت کارمون رو انجام ارائه بدیم.

و در نهایت اینکه ما باید هر کاری که می خوایم انجامش بدیم رو به بهترین صورت انجام بدیم. این یعنی ما اول باید روح و سلیقه خودمون رو در انجام اون کار ارضا کنیم. اگر این کار رو انجام بدیم، میتونیم تقریبا مطمئن باشیم که کارمون به نتیجه دلخواه میرسه.

حالا ویدئو زیر رو تماشا کنید تا همه این موارد رو از زبان خود استیو جابز به صورت دقیق تر بشنوید.


راستی اگر میخواین بیشتر درباره اینکه چجوری یک محتوا باید مناسب مکان و فضا باشه یاد بگیرید، حتما این ویدئو کوتاه ولی مفید رو تماشا کنید.

راستی لطفا ما رو در شبکه های اجتماعی هم دنبال کنید:

 

instagram : @mehranwebadv

telegram : mehranwebadv

aparat : mehran_web

 

نوشتن دیدگاه